AK Parti İstanbul Milletvekili Adayları 2023: AKP İstanbul 1., 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adayları Kimler?

14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerle birlikte siyaset gündemindeki hareketlilik arttı. Geri sayımın sürdüğü Cumhurbaşkanı seçimlerine kısa bir zaman kala partiler milletvekili aday listelerini bir bir açıklamaya başladı. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Milletvekili adayları tam listesi açıklandı. Açıklanan listeyle birlikte Ak Parti İstanbul milletvekili adayları merak konusu oldu. Peki AK Parti İstanbul 1., 2. ve 3. Bölge Milletvekili Adayları kimler?

İşte AKP 2023 Milletvekili İstanbul 1., 2. ve 3. Bölge Adayları!

Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için geri sayım sürüyor. Tüm Türkiye’nin seçimlere hazırlandığı bu günlerde partilerden milletvekili listeleri haberleri geliyor.

Açıklanan listelerle birlikte 2023 seçimleri kapsamında hangi isimlerin AK Parti İstanbul’dan aday gösterildiği netlik kazandı.

İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-1 1 MURAT KURUM

  • İSTANBUL-1 2 ERKAN KANDEMİR

  • İSTANBUL-1 3 HASAN TURAN

  • İSTANBUL-1 4 MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT

  • İSTANBUL-1 5 HULUSİ ŞENTÜRK

  • İSTANBUL-1 6 MUSTAFA HULKİ CEVİZOĞLU

  • İSTANBUL-1 7 TUĞBA IŞIK ERCAN

  • İSTANBUL-1 8 İSMAİL ERDEM

  • İSTANBUL-1 9 YAHYA ÇELİK

  • İSTANBUL-1 10 BEHİYE EKER

  • İSTANBUL-1 11 SERKAN BAYRAM

  • İSTANBUL-1 12 ÜMMÜGÜLŞEN ÖZTÜRK

  • İSTANBUL-1 13 AZMİ EKİNCİ

  • İSTANBUL-1 14 NURETTİN ALAN

  • İSTANBUL-1 15 FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN

  • İSTANBUL-1 16 LEMAN YENİGÜN

  • İSTANBUL-1 17 ESMA ERSİN

  • İSTANBUL-1 18 UMUT ARMAN SONAY

  • İSTANBUL-1 19 ALİ SEVİNÇ

  • İSTANBUL-1 20 MAHMUT EMİNMOLLAOĞLU

  • İSTANBUL-1 21 RÜSTEM KABİL

  • İSTANBUL-1 22 ALİ YAZLI

  • İSTANBUL-1 23 AYDOĞAN AHIAKIN

  • İSTANBUL-1 24 ZEYNETTİN AYDIN

  • İSTANBUL-1 25 CEMAL DONAT

  • İSTANBUL-1 26 EBRU SARACOĞLU

  • İSTANBUL-1 27 AYŞEGÜL ESRA ATİK

  • İSTANBUL-1 28 FATİH ÖGÜN

  • İSTANBUL-1 29 ZEYNEP BAYIR

  • İSTANBUL-1 30 MURAT AÇIK

  • İSTANBUL-1 31 VELİ ARSLAN

  • İSTANBUL-1 32 YUNUS FIRAT AYDIN

  • İSTANBUL-1 33 MUSTAFA NAİM YAĞCI

  • İSTANBUL-1 34 FURKAN GÖKGÖZ

  • İSTANBUL-1 35 NURETTİN ALAGÖZ

İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-2 1 SÜLEYMAN SOYLU

  • İSTANBUL-2 2 HALİT YEREBAKAN

  • İSTANBUL-2 3 RABİA KALENDER İLHAN

  • İSTANBUL-2 4 MEHMET ÖNDER AKSAKAL

  • İSTANBUL-2 5 MUSTAFA DEMİR

  • İSTANBUL-2 6 İSMAİL EMRAH KARAYEL

  • İSTANBUL-2 7 ZAFER SIRAKAYA

  • İSTANBUL-2 8 BÜŞRA PAKER

  • İSTANBUL-2 9 SEVAN SIVACIOĞLU

  • İSTANBUL-2 10 DERYA AYAYDIN

  • İSTANBUL-2 11 ADEM YILDIRIM

  • İSTANBUL-2 12 SENA NUR ÇELİK

  • İSTANBUL-2 13 AHMET BİLAL KIYMAZ

  • İSTANBUL-2 14 HÜSEYİN EROĞLU

  • İSTANBUL-2 15 ENES EMİNOĞLU

  • İSTANBUL-2 16 AHMET HAMDİ ÇAMLI

  • İSTANBUL-2 17 EMRE USTAOSMANOĞLU

  • İSTANBUL-2 18 ŞEVKİ ŞAR

  • İSTANBUL-2 19 CAHİT ALTUNAY

  • İSTANBUL-2 20 ÖMER FUAT GÜNDAY

  • İSTANBUL-2 21 ORHAN NARİN

  • İSTANBUL-2 22 SELÇUK KAR

  • İSTANBUL-2 23 KEMAL OĞUZ KIDİL

  • İSTANBUL-2 24 FERŞAT YILDIRIM

  • İSTANBUL-2 25 ECRİN NAZLI İNAN

  • İSTANBUL-2 26 NAZİF BARIŞ ÇİFTÇİOĞLU

  • İSTANBUL-2 27 BEŞİR AÇIKÇA

İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayları

  • İSTANBUL-3 1 NUMAN KURTULMUŞ

  • İSTANBUL-3 2 ÖZLEM ZENGİN

  • İSTANBUL-3 3 CÜNEYT YÜKSEL

  • İSTANBUL-3 4 ZEKERİYA YAPICIOĞLU

  • İSTANBUL-3 5 HALİS DALKILIÇ

  • İSTANBUL-3 6 RÜMEYSA KADAK

  • İSTANBUL-3 7 OĞUZ ÜÇÜNCÜ

  • İSTANBUL-3 8 NECMİ KADIOĞLU

  • İSTANBUL-3 9 ŞAMİL AYRIM

  • İSTANBUL-3 10 SEDA GÖREN BÖLÜK

  • İSTANBUL-3 11 NİLHAN AYAN

  • İSTANBUL-3 12 YILDIZ KONAL SÜSLÜ

  • İSTANBUL-3 13 ŞENGÜL KARSLI

  • İSTANBUL-3 14 YÜCEL ARZEN HACIOĞULLARI

  • İSTANBUL-3 15 HALİME KÖKCE

  • İSTANBUL-3 16 MEHMET SARI

  • İSTANBUL-3 17 NEVZAT ŞATIROĞLU

  • İSTANBUL-3 18 EKREM GÖRÇEKER

  • İSTANBUL-3 19 NECATİ KARAGÖZ

  • İSTANBUL-3 20 RASİM ERDOĞMUŞ

  • İSTANBUL-3 21 YUSUF ASLAN

  • İSTANBUL-3 22 MUSTAFA KORKUT

  • İSTANBUL-3 23 MUTLU BOZOĞLU

  • İSTANBUL-3 24 FETİ AHMET BALIN

  • İSTANBUL-3 25 OKTAY ŞAMDANLI

  • İSTANBUL-3 26 MEHMET YILDIZ

  • İSTANBUL-3 27 YILMAZ DURMUŞ

  • İSTANBUL-3 28 NEVİN MİNE VURAL

  • İSTANBUL-3 29 MEMET YALÇIN

  • İSTANBUL-3 30 NAZİF ÇETİN

  • İSTANBUL-3 31 RAMAZAN ARKAN

  • İSTANBUL-3 32 HARUN ÇELİK

  • İSTANBUL-3 33 RASİM YAĞAR

  • İSTANBUL-3 34 CEMAL TOPTANCI

  • İSTANBUL-3 35 RECEP SEYYAR

  • İSTANBUL-3 36 ALİ ÇİÇEK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir