Aksaray’da polisin alkollü şoför ile imtihanı

Posted by

Zafer Mahallesi Nevşehir Caddesinde, kentte huzur ve itimat uygulaması yapan Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesi ve Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi takımları durumundan şüphelendikleri 06 MMB 83 plakalı arabaya ‘dur’ ihtarında bulundu.

Polisten kaçarken bekçilere takıldılar

Polisin ikazından kaçmak isterken bekçileri geçemeyen şoför Osman K. (20) ve yanındaki 4 arkadaşı araçtan indirildi. Şoförün ve arkadaşlarının üst aramasını yapan polis ve bekçiler şahıslarda rastgele bir cürüm ögesine rastlamadı.

Çakarlı, sirenli, alkollü ve uyanık sürücü

İHA’nın haberine nazaran; şahısların üst aramasından sonra araç üzerinde arama çalışması yapan bekçi ve polis grupları direksiyonun çabucak altına gizlenmiş çakar lamba ve siren düzeneği tespit etti. Araçta siren ve çakar lamba çıkması üzerine şahısların üzerinde incelemesini artıran gruplar sürücüyü alkol testine sokmak istedi.

Polisi kandırmaya çalıştı

Trafik polisinin getirdiği alkol metreye üflemek yerine yalnızca yanaklarını şişirerek üflemeyen şoför bu kere enteresan diyaloğu ile dikkat çekti. Alkol metreye üflemeyerek polisi kandırmaya çalışan şoför polis memurunun tekraren “Üflemiyorsun” demesi üzerine evvel parmaklarıyla yanaklarını işaret etti sonra da elleriyle yanaklarını asılarak, “Dudaklarım şişiyor nasıl üflemiyorum ağabey” diye karşılık verdi.

Ret cezasını duyunca üfledi, 1.14 promil alkollü çıktı

Alkom metreye üflemeyerek polis gruplarını kardırmaya çalışan genç şoför ile polisin farklı diyaloğu gülümsetirken, bir defa daha alkol metreyi uzatan polis memuru bu defa, “Ret çıktısı alırım 2 sene masraf ehliyetin” deyince şoför üflemeye karar verdi. Polisleri kandıramayacağını anlayan genç şoför alkol metreye üflerken, yapılan test sonucunda 1.14 promil alkollü olduğu tesit edildi.

Sürücüye alkollü araç kullanmaktan bin 823 TL para cezası kesilirken, ehliyetine 6 ay mühletle el konuldu. Üzerinde çakar düzeneği bulunan araçtan düzenek sökülürken araç, şoförün alkolsüz arkadaşına teslim edildi. Şoför, tabiri alınmak üzere Hasandağı Polis Merkezi Amirliğine götürüldü.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.