Bitcoin madencilerinin geliri 12 ayın en düşük seviyesinde!

Posted by

Düşen Bitcoin ( BTC ) fiyatlarının doğrudan bir etkisi olarak, genel kripto piyasası ayı piyasasından çıkmaya çalışırken madenciler tarafından kazanılan gelir de büyük bir darbe aldı. Özellikle, Bitcoin madenciliği karlılığı oldukça düştü.

Bitcoin madencilerinin geliri 12 ayın en düşük seviyesinde!

Blockchain.com verilerine göre, 23 Ağustos itibariyle, toplam Bitcoin madencilerinin geliri, 22 Ağustos 2021’de kaydedilen 50.73 milyon $’dan 12 ayın en düşük seviyesi veya %61’lik düşüşle 19.65 milyon $ seviyesinde gerçekleşti.

12 ay boyunca madencilik geliri, Bitcoin boğa piyasasının zirvesi sırasında 25 Ekim’de 74.41 milyon dolar ile zirveye ulaştı.

Bitcoin madenciliği gelir tablosu. Kaynak: Blockchain.com

Bitcoin madencileri kripto piyasasının erimesiyle vuruldu

Bitcoin madencileri genellikle devam eden piyasa çöküşünün yükünü çekti ve çoğunluğu operasyonlarını yeniden ayarlamak zorunda kaldı.

İlginç bir şekilde, son kısa vadeli kripto piyasası rallisinin ardından durum değişti. Bununla birlikte, Bitcoin o zamandan beri mücadele etti ve 20.000 doların üzerinde kalmak için bir savaşla karşı karşıya.

Düşen Bitcoin fiyatları madencileri madenciliğe devam etmek ve elektrik gibi operasyonel maliyetleri karşılamak için BTC’lerini satmaya itti. Finbold tarafından 19 Ağustos’ta bildirildiği üzere, madencilerin son ralliden yararlanmak için iki hafta içinde 5.925 BTC sattığı bildirildi. Satış, Bitcoin kritik 25.000 doları aşmaya çalışırken ortaya çıktı.

Bitcoin’in madenciler tarafından satışı, varlığı HODLing’in daimi stratejisinden uzaklaşıyor. Bu, Bitcoin madenciliğinin Haziran 2022 itibariyle madenciler için kârsız ilan edildiği gerçeğiyle destekleniyor. Dönem, Bitcoin’in on yıldan fazla bir süredir -%56 ile en kötü üç aylık getirisine denk geldi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.