Bu Kripto Para Platformu İşlemleri Askıya Aldı!

Posted by

Hong Kong’da yer alan bir kripto finans şirketi olan Babel Finance, platformundaki işlemleri askıya aldı. Buna göre kullanıcılar, uygulama üzerinden an itibariyle kripto para işlemleri gerçekleştiremiyor. Olayın ardından şirket, kripto işlemlerini askıya almasının nedenini duyurmak için bir paylaşım yaptı. Buna göre platform, “olağandışı likidite sorunları” yaşıyor. Detayları sizin için derledik.

Kripto para platformu, ödeme ve para çekme işlemlerini durdurdu

Babel Finance, duyuruyu bugün resmî web sitesi üzerinden kullanıcılarına yayınladı. Hong Kong merkezli kripto finansal hizmetler şirketi, kripto para piyasalarında yaşanan yoğun oynaklıktan dolayı işlemleri askıya aldığını duyurdu. Durdurulan işlemler arasında kripto parayla ödeme yapma ve varlık çekme yer alıyordu. Babel Finance’in web sitesinde yer alan açıklamada, “Son zamanlarda kripto piyasası büyük dalgalanmalar gördü. Ayrıca sektördeki bazı kurumlar aşırı riskli olaylar yaşadı” dedi. Firma, konuyla ilgili “tüm ilgili taraflar” ile yakın iletişim içinde olduğunu da aktardı. Ayrıca, kullanıcılarını en iyi şekilde korumak için elinden gelen her şeyi yaptığını söyledi. Şirketin tam açıklaması şu şekildeydi:

“Mevcut kondisyon nedeniyle Babel Finance olağandışı likidite problemleri yaşamaya başladı. Müşterilerimizi en iyi şekilde korumak için attığımız adımlar hususunda ilgili tüm taraflarla yakın iş birliği halindeyiz. Bu süre zarfında Babel Finance ürünlerinden yapılan ödeme ve para çekme işlemleri geçici olarak askıya alınıyor. Bununla birlikte, hizmetin ne zaman normale döneceğini ayrıca bildireceğiz.”

Babel Finance nedir?

2018 yılında kurulan Babel Finance, kurumsal yatırımcılara kripto kredisi, varlık yönetimi ve finansman hizmetleri sunuyor. Bununla birlikte, önemli bir kripto para finansal hizmetler sağlayıcısı olarak sektörde tanınıyor. Şirketin portföyü, aylık olarak ortalama işlem hacminde 8 milyar dolar elde etmeyi başardı. Ek olarak Mayıs 2022’nin başlarında A Serisi bir finansman turunda 40 milyon dolar topladı. Finansman turu; Zoo Capital, Sequoia Capital China, Dragonfly Capital ve Tiger Global Management gibi şirketler tarafından yönetiliyordu.

Kripto para alanında kriz derinleşiyor

Babel Finance, para çekme işlemlerini durdurdu. Böylece, mevcut piyasa koşulları nedeniyle büyük sorunlar yaşayan kripto kredi firmalarının büyüyen listesine girdi. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto para yatırma ve borç verme platformu Celsius, 13 Haziran’da platformunda para çekme işlemlerini resmen durdurmuştu. Buna göre Celsius, devam eden kripto kredisi krizine işaret eden ilk firmalardan biri oldu.

Celsius’u, dev kripto hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) izledi. Şirket, Lido Staked Ethereum (stETH) ve ETH varlıklarını borçlarını ödemek için satmaya başladı. 18 milyar dolarlık bir varlık yönetimine sahip olan fon, iflas etmenin eşiğinde duruyor. Eğer bu gerçekleşirse, kripto para piyasasının çökmesine neden olan bir yeni olay daha ortaya çıkacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.