Cep telefonu hırsızı, küçük çocuğu gözyaşlarına boğdu: ‘Bir adam geldi, elinde dövme falan vardı’

Posted by

Eyyübiye ilçesi Sarayönü Caddesi üzerinde bulunan telefon pasajında; şimdi kimliği belirlenemeyen bir hırsız, cep telefonu satışı yapılan bir işyerine girdi. Müşteri üzere içeri giren hırsız, içerideki tezgahtar çocukla sohbet ederek telefon çeşitlerini inceledi.

HEMEN BABASINA HABER VERDİ

Küçük çocuğun elindeki telefonla oyun oynamasını fırsat bilen hırsız, 4 bin 200 TL bedelindeki telefonu masadan alarak dışarı çıktı. Telefonla konuşuyormuş üzere dışarı çıkan hırsız, daha sonra süratli adımlarla uzaklaşarak izini kaybettirdi.

Bir mühlet sonra hırsızın ve telefonun olmadığını fark eden çocuk, dışarı çıkarak hırsızı aradı. Hırsızı bulamayan çocuk durumu babasına bildirdi.

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Bir müddet hırsızı ve telefonu arayan Yusuf Efe Ağaoğlu, telefonun çalındığını fark ederek, gözyaşlarına boğuldu. İşyeri sahibi Ali Ağaoğlu ve oğlu Yusuf Efe, hırsızın yakalanması için şikayetçi oldu.

Bölgede inceleme yapan polis takımları, güvenlik kameralarından tespit ettiği hırsızın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Babasına yardım için işyerine bakan Yusuf Efe Ağaoğlu, “Bir adam geldi, elinde dövme falan vardı. İki adet telefon istedi, ben de çıkartıp önüne indirdim. Sonra ona fiyatları söyledim o da ben bunu istemiyorum, dedi. Bir tane telefonu kaldırdım, bir tanede masada kaldı. O da telefonla konuşuyor üzere yaptı ve dışarı çıktı. Daha sonra geri geldi. Sonra eline telefonu aldı. Tekrar telefonla konuşuyor üzere yapıp o ortada telefonu çalarak dışarı çıktı. Babam burada olmadığı için gözyaşlarına boğuldum. Babamı aradım, babamla ben durumu polise bildirdik ve hırsızdan şikayetçi olduk” dedi.

“OĞLUMUN AĞLAYIŞINI GÖRMEM İÇİMİ PARÇALADI”

İşyeri sahibi Ali Ağaoğlu ise, “Ben geçen hafta burada değildim. Çocuğu telefon dükkanında bırakmıştım. Sonradan geldiğimde telefonun olmadığını görünce kamera kayıtlarına baktık. Bir şahsın telefonu çaldığını gördük. Bizi mağdur etti ve çocuğumuzun psikolojisi de düzgün değil. Onun için şikayetçiyiz. Çocuk bu hırsızlık olayının tesirinde kaldı. İmajlar elimizde var. Manzaraları emniyetle paylaştık. Bu hırsızın bir an evvel bulunmasını istiyoruz. Diğerlerinin da canını yakmasını istemiyoruz. Bahis küçük bir telefon olayı değil. Bugün telefon çalan yarın banka soyar. Bunun için gereken tedbirin alınmasını istiyorum. Bu mevzu münasebetiyle çok üzüldüm. Telefondan çok oğlumun ağlayışını görmem içimi parçaladı. Bu hırsızın bu durumun bedelini ödemesini istiyorum. Yakalanmasını istiyorum” tabirlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.