Cumhurbaşkanı Erdoğan 154 yatırımın açılışını yapacak

Posted by

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Van’da 154 yatırımın toplu açılışını gerçekleştirecek. Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ulaşımın yanı sıra bölgesel kalkınmayı da sağlayacak Van Etraf Yolu’nun temelinin bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle atılacağını duyurdu. Van Etraf Yolu’nun kent içi trafik yoğunluğunu rahatlatacağını kaydeden Bakanlık, “Başta Van olmak üzere bölgedeki merkezlerin memleketler arası yol ağına kesintisiz, kısa periyodik ve konforlu erişimi sağlanacak” dedi.

[Erdoğan 154 yatırımın açışını yapacak 41 kilometre uzunluğunda yolun temeli bugün atılıyor]

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Van Etraf yolu ile ilgili yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her bir köşesinde şantiyelerdeki çalışmaların 7/24 devam ettiği kaydedilen açıklamada, bu projelerden birinin de Van Etraf Yolu olduğuna dikkat çekildi.

41 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA

Van Etraf Yolu’nun temelinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun iştirakleriyle bugün atılmasının planlandığı belirtilen açıklamada, Edremit’ten başlayıp Van kent merkezinin doğusundan geçerek Erciş Yolu’na bağlanan Van Etraf Yolu’nun, 41 kilometre uzunluğunda olduğu söz edildi.

Açıklamada, “Kentin şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlatacak etraf yolu, Kurubaş mevkiinde Hakkari Yolu’na, Beyüzümü mevkiinde Özalp-Saray-Kapıköy Hudut Kapısı Yolu’na bağlanacak. Başta Van olmak üzere bölgedeki merkezlerin memleketler arası yol ağına kesintisiz, kısa periyodik ve konforlu erişimi sağlayacak. Etraf Yolu ile birebir vakitte yeni ömür ve üretim alanları da kente kazandırılacak. Ulaşımın yanı sıra ticaret ve yerleşimi de hareketlendirecek Van Etraf yolu, bölgesel kalkınmaya da katkıda bulunacak” denildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.