Davutoğlu, Erdoğan’la İstek Sarraf diyaloğunu anlattı, SBK için uyardı: ‘Korkuyorum’

Posted by

Gelecek Partisi başkanı Ahmet Davutoğlu, hakkında ‘kara para aklama’ ve ‘dolandırıcılık’ suçlamalarından soruşturma açılan ve 15 Temmuz’da Amerika Birleşik Devletleri’ne (ABD) iade edilen Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili açıklamalarda bulundu.

Konuya ait partisinin Giresun Vilayet Kongresi’nde yaptığı konuşmayı Twitter hesabından paylaşan Davutoğlu, “Sezgin Baran Korkmaz diye biri var. Kara para aklayıcısı, dolandırıcı. Bakın olacak olan ne? İstek Zarrap çıktığı vakit, herkes bilir işte bu yüzden yolumuz ayrıldı. ‘Bu İstek Zarrap denilen adamla, hiçbirinizin fotoğrafını görmeyeceğim, hiçbirinizin ilgisini görmeyeceğim’ dedim. Sayın Cumhurbaşkanı ne dedi biliyor musunuz? ‘Ahmet Beyefendi, ne istiyorsun bu hayırseverden!’ dedi. İstek Zarrap hayırsever ha? Artık Sezgin Baran Korkmaz. Birebir şey yaşanacak. Korkuyorum, devletim ismine korkuyor ve utanıyorum” dedi.

‘MAL VARLIĞINI AÇIKLA’ ÇAĞRISI

Konuşmasında Türkiye’de cumhurbaşkanlık, başbakanlık, bakanlık yapmış herkesi mal varlığı beyanında bulunmaya çağıran Davutoğlu, “Amerikan Kongresi’nde mal varlığı belgesi, New York Mahkemesi’nde İstek Zarrap belgesi var, Utah Mahkemesi’nde artık Sezgin Baran Korkmaz var. Artık yapılması gereken şu: Sayın Canikli’nin, Binali Yıldırım’ın, iktisattan sorumlu bütün bakanların, hakkında sav olan herkesin yapacağı çok kolay bir süreç var. Ben yaptım bunu. Mal varlığı beyanında bulunacaklar. Yeni seçime gitmeden evvel Türkiye’de cumhurbaşkanlık, başbakanlık, bakanlık yapmış herkes malını izah edecek, açıklayacak. İşte o vakit ben sizi alnınızdan öperim, yolunuza devam edin derim. Ancak bunu yapamazsanız, iki elimiz yakanızdadır, milletin de iki eli yakanızda olacak” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.