Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Japonya’da konferans verdi

Posted by

Diyanet İşleri Lideri Ali Erbaş, Japonya’da konferans verdi. Erbaş burada yaptığı konuşmasında, “Müslüman gençlik, Japonya toplumunda birer köprüdür, bu köprünün ayaklarının sağlam ve sağlam olması gerekir” dedi.

AA’nın aktardığı habere nazaran; Japonya ziyareti kapsamında Lider Erbaş ve beraberindeki heyetle, Tokyo Mescidi Türk Kültür Merkezi’ne geldi. Kültür Merkezi Ertuğrul Konferans Salonu’ndaki aktiflik, Tokyo Mescidi Çocuk Sınıfı ilahi dinletisi ile başladı. Akabinde Erbaş, yerli ve yabancı iştirakçilere “Gelecek Jenerasyona Öncülük Edecek Genç Müslümanlara Mesajlar” bahisli konferans verdi.

“Müslüman olmak, yeryüzünde bir beşere nasip olan en büyük nimettir” diyen Erbaş, Müslümanların, insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için gönderilen kitabın müntesipleri olduklarını vurguladı.

“Bizim medeniyetimiz, vakıf medeniyetidir” diyen ve “karşılığını yalnızca Allah’tan bekleyerek yapılan çalışmaların ibadet olduğunu” vurgulayan Erbaş, Müslüman niyet ve ahlak boyutlarını, “ilki, Allah’a yani yaradana itaat ve teslimiyet, ikincisi de yaradılana şefkatli ve merhametli olmak” olarak niteledi.

Muhatap aldığı genç kitleye hitaben Erbaş, “Japonya’daki Müslüman gençlik​​​​​​​, sizler buradaki toplumun geleceğisiniz. Çok âlâ eğitim alarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor, yaşadığınız topluma Müslüman gençler olarak yararlı hizmetler yapma imkanınız olacak” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.