Ekrem İmamoğlu Seçimin Ardından İlk Kez Her Şeyi Anlattı: ‘Ağzımdan Böyle Bir Şey Çıkmadı!’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimin ardından ilk kez Fatih Altaylı’ya konuştu. Değişim mesajının konuşulduğu görüşmede İmamoğlu, her şeyi açık açık anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmenin nasıl geçtiğini de aktardı.

Kaynak: https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazi…

Kritik ve tarihi genel seçimlerin ardından kuşkusuz en çok konuşulan isimlerden biri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ydu.

“Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi etmeyecek mi?” tartışmaları sürerken Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’yla yaptığı görüşme gündem olmuştu. İmamoğlu’nun değişim çağrısı da dikkatleri çekmişti.

Yaşanan gelişmelerin ardından da Ekrem İmamoğlu, günler sonra Fatih Altaylı’ya konuştu.

İmamoğlu’yla Haliç’te bir araya gelen Fatih Altaylı, “CHP hiçbir şey olmamış gibi mi davranıyor?” sorusunu sordu. İmamoğlu ise “Öyle davranmak isteyenler var. Seçmenin moralinin ne kadar bozuk ne kadar üzgün ve en önemlisi ne kadar umutsuz olduğunu görmek lazım. Bu hayal kırıklığını tamir etmek bizim görevimiz.” yanıtını verdi.

Devamında ise “Peki bunun yolu lideri değiştirmek mi?” sorusunu yönelten Altaylı’ya “Benim ağzımdan böyle bir şey çıkmadı. Ben sadece diyorum ki, hiçbir şey olmamış gibi davranamayız. 13 Mayıs’taymışız gibi yola devam edemeyiz. Öncelikle oturup konuşmamız, ne yapmamız gerektiğini tespit etmemiz lazım. İl yönetimleri, belediye başkanları, kazanan ve kaybeden vekillerimiz bir araya gelmeli ve bir durum tespiti yapmalıyız. Değişimi burada konuşmalıyız.” dedi.

Diyalog şu şekilde devam etti:

“Peki, bu değişim neyi kapsamalı sizce?”

“Neyi gerektiriyorsa onu, ne gerekiyorsa onu.”

“Genel Başkan değişimi de dahil mi buna?”

“Gerekiyorsa o da dahil…”

İmamoğlu, “değişimden” kastının ne olduğunu soran Altaylı’ya “Ne gerekiyorsa o. Bugüne kadar denediğimiz yöntemlerle, başarı elde edemediysek eğer, yöntemleri değiştirmemiz gerekiyor. Bunu da partinin ortak aklı ile tespit etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Seçimi kaybettik. Yüzde 48 elbette kötü bir oran değil ama kazanmaya yetmeyen bir oran ve biz seçimi kaybettikten sonra, üstelik de seçim kampanyası süresince bu seçimi kazanmanın Türkiye’nin geleceği açısından ne kadar önemli olduğunu vurguladıktan sonra seçimi kaybetmemize rağmen hiçbir şey olmamış gibi davranamayız.” sözlerini ekledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’yla yaptığı görüşmenin iyi geçtiğini aktaran İmamoğlu, “Söylediğim gibi Sayın Genel Başkan ile yaptığım son görüşme çok olumlu geçti. Bir değişimin önünü açacağını zannediyorum. Bu mesele İmamoğlu’nun ya da başka birinin şahsi meselesi değil. Bu bir toplumsal mesele. Biz gidişattan memnun olmayan geniş bir halk kitlesine yeniden umut vermek zorundayız. Bu hayal kırıklığını yerel seçimlere kadar tamir etmemiz şart.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir