Elazığda deprem! Elazığdaki deprem sonrası Kandilliden açıklama

Elazığda deprem! Elazığdaki deprem sonrası Kandilliden açıklama

Posted by

Elazığ’da saat 09.06’da deprem meydana geldi. 3.9 büyüklüğündeki deprem sonrası Kandilli Rasathanesi depreme ilişkin verileri paylaştı.

Elazığ’ın Karakoçan ilçesinde saat 09.06’da 3.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi depremin derinliğini 5.0 km. olarak açıkladı.

BİNGÖL DE DEPREM OLDU

İçişleri Bakanlığı AFAD Deprem Dairesinden alınan bilgilerere göre, saat 03.49’da merkez üssü Bingöl’ün Yayladere ilçesinde Ricther ölçeğine göre 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin, 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, Bingöl ve ilçelerinin yanı sıra Elazığ ve Tunceli’nin bazı ilçelerinden de hissedildi. Bingöl Valiliği’nden depremle ilgili yapılan açıklamada, “Saat 03:49’de merkezi Yayladere olan 4.7 büyüklüğünde bir deprem yaşadık. Merkezden de yoğun hissedilen deprem sonrası bölgedeki ilk taramalara göre herhangi bir can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah milletimizi ve memleketimizi her türlü afetten muhafaza etsin.” ifadelerine yer verildi.

AFAD’dan yapılan açıklamada ise “Geçmiş olsun Bingöl. Yayladere ilçesinde meydana gelen 4,7 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz” denildi. 

Ferhat EKİNCİ/ANKARA, (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.