Fenerbahçe’den 4 Nisan 2015 için davet

Posted by

Fenerbahçe’den, TFF’ye yapılan silahlı taarruz ile ilgili yeni bir açıklama geldi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, TFF’ye bir defa daha geçmiş olsun iletisi iletildi. Akının faillerinin çabucak yakalanmasının memnuniyet verici olduğu belirtilirken, 4 Nisan 2015’te Fenerbahçe kadro otobüsüne yapılan hücumun failleri için de davette bulunuldu.

İşte Fenerbahçe’nin kelam konusu açıklaması:

“1 Eylül 2022 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’ne gerçekleştirilen vahim atağın faillerinin İçişleri Bakanlığımız ve ona bağlı emniyet güçlerimizin süratli ve hassas çalışmalarıyla yakalanması memnuniyet vericidir.

Büyük bir tehlike atlatan TFF İdare Heyeti Üyelerine ve olay yerinde bulunan herkese bir defa daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

İçişleri Bakanlığımızı ve emniyet güçlerimizi kelam konusu elim olayı çok süratli bir formda aydınlattığı için tebrik ediyor; bu vesileyle 4 Nisan 2015’te gerçekleşen ve failleri hala bulunamayan Futbol A Kadromuzun otobüsünün kurşunlanarak oyuncularımızın, teknik heyetimizin ve kulüp işçilerimizin canına kastedildiği olayın da aydınlatılmasını ve Türk adaletinin önüne çıkarılmasını beklediğimizi hatırlatmak istiyoruz.

Devletimizin elinde bulundurduğu imkânlar ve dünkü örnek çalışma göz önünde bulundurulduğunda, topluluğumuzun 7 seneyi aşkın müddettir devam eden tespit ve adalet arayışının son bulması en büyük temennimizdir.

Devletimizin, spor tarihimizde kara bir leke, vicdanlarda açık bir yara olan ve dünya sporundaki prestijimize büyük gölge düşüren bu vahim olayı aydınlatacağına güveniyor; yetkililere çalışmalarında muvaffakiyetler diliyoruz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.