HAVA DURUMU I Bugün hava nasıl olacak? 21 Eylül Çarşamba hava durumu

Posted by

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük iddiaları yayınladı.

Yapılan son değerlendirmelere nazaran; Kuzey, iç ve doğu kesitlerinin modüllü yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve batısı, Doğu Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Bursa, Çankırı, Kırıkkale, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Ankara’nın kuzey ve doğusu ile Antalya’nın doğusu lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği iddia ediliyor. Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli etraflarında lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Peki bugün hava nasıl olacak? 21 Eylül 2022…

21 Eylül 2022 Çarşamba hava nasıl olacak?

HAVA SICAKLIĞI:

Hava sıcaklıklarının kuzey ve iç bölümlerde 2 ila 8 derece azalacağı, öteki yerlerde değerli bir değişiklik olmayacağı iddia ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzeyli istikametlerden, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kısımlarda batı ve güneybatı istikametlerden hafif, orta sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun güney ve doğusunda vakit zaman kuvvetli olarak eseceği iddia ediliyor.

UYARILAR

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu, Tokat, Sivas, Erzincan ile Tunceli etraflarında lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz kaidelere karşı (ani sel, mahallî su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI:

Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun güneydoğusu (Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş etrafları ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt etraflarında güney istikametlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve yer yer kısa müddetli fırtına (70-80 km/sa) biçiminde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek aksiliklere karşı (Ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.