Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan dolandırıcılık uyarısı

Posted by

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bakanlığın ismini kullanarak vatandaşlardan para göndermesini isteyen şahıslara prestij edilmemesi gerektiği konusunda ikaz yaptı.

Bakanlığın açıklamasında şu sözlere yer verildi:

“Bilindiği üzere; kambiyo mevzuatı kapsamında uygulanan idari para cezalarına, Bakanlığımızın ihbarı sonucunda yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından karar verilmektedir. Kelam konusu karar, kararda hükmedilen idari para cezası katılaştıktan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Adabı Hakkında Kanun kararlarınca tahsil edilmek üzere ilgili Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğüne iletilmektedir.

Son periyotta Bakanlığımıza yapılan müracaatlarda; kendisini avukat olarak tanıtan şahısların vatandaşları arayarak haklarında Bakanlığımız Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığı ve para cezası fiyatının iletilen banka hesap numarasına yatırılmaması halinde aleyhlerinde icra takibi başlatılacağı tarafında beyanda bulundukları ihbar edilmektedir.

Bu kapsamda; Bakanlığımızın ismini kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara prestij edilmemesi gerekmektedir.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.