Kadıköy’de motosikletlilerden ’30 Ağustos Zafer Bayramı’ korteji

Posted by

İstanbul Kadıköy Suadiye’de bir ortaya gelen Türkiye Motosiklet Platformu üyesi yüzlerce motosikletli 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle, kortej halinde Edirnekapı Şehitliği’ne gitti. Saat 12.00’de Suadiye’de toplanan küme üyeleri 13.00’de hareket edip Edirnekapı Şehitliği’ne gerçek yola çıktı.

ÇOK DUYGUSAL ANLAR YAŞIYORUZ”

Polislerin eşlik ettiği motosikletliler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek şehitliğe ulaştı.

Türkiye Motosiklet Platformu Lideri Zafer Fatih Özsoy, “30 Ağustos’un, zaferin 100. yılında tekrar Suadiye’den hareket eden kortejimiz Edirnekapı Şehitliği’ne gidecek ve orada şehit aileleri ile buluşacağız. Her vakit yaptığımız bu gurur dolu korteji bugün de burada olmaktan çok memnunuz. Çok yüksek bir iştirak var tekrar, yüzlerce motosikletçi geldi ve Urfadan, Ankara’dan diğer kentlerden de iştirakler var. Gelen herkesin ayağına sıhhat. Birazdan Bağdat Caddesi’nde bizim bu kortejimizin çıkışını bekleyen binlerce insan bizi alkışlayacak. Çok duygusal anlar yaşıyoruz nitekim bizim için harikulade anlar bunlar” dedi.

Türkiye Kuryeler Federasyonu Genel Lideri Murat Tomris, “Atamızın bizlere bırakmış olduğu büyük mirası coşkuyla, sevgiyle ve memnunlukla karşılamak için tekrar buradayız. Motosikletimizi burada sürüyoruz. Edirnekapı Şehitliği’mize gerçek hareket ediyoruz. Tahminimce 2 ya da 3 binin üzerine motosikletli var burada” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.