Kadıköy’ün Heredot’u Dr. Müfid Ekdal anıldı

Posted by

Anma programında Dr. Müfid Ekdal’ın Kadıköy Belediyesi Yayınları tarafından tekrar baskısı yapılan “Saklı Kıssalarıyla ve Fotoğraflarıyla Kadıköy Sokakları” isimli kitabı da birinci kere okuyucuyla buluştu. Haydarpaşa Numune Hastanesi’nin eski başhekimlerinden Ekdal, hayatını hekimliğe ve Kadıköy tarihi üzerine araştırmalara adamış, yazdığı kitaplarla “Kadıköy’ün belleği” haline gelmişti.

Caddebostan Kültür Merkezi’ndeki anma aktifliğine Kadıköy Belediye Lideri Av. Şerdil Dara Odabaşı, CHP Kadıköy İlçe Lideri Ali Narin, gazetemiz müellifi Prof. Dr. Barış Doster, Dr. Müfid Ekdal’ın oğlu Oral Ekdal; kızı Meral Akdikmen ile aile yakınları ve birçok Kadıköylü katıldı.

Programda Ekdal Ailesi ismine bir konuşma yapan Dr. Müfid Ekdal’ın oğlu Oral Ekdal, “Belediyenin buna sahip çıkmasına biz ailesi olarak nitekim çok sevindik. Kadıköy Belediyesi kelam verdiği üzere babamın tüm kitaplarını dizgisini, yazısını, fotoğraflarını yine hazırlayarak teker teker basacak. Bugün birinci olarak basılan Kadıköy Sokakları takdim edildi. Tekrar belediye liderimiz Sayın Şerdil Dara Odabaşı’na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.