Lider Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatı TÜRGEV’e bağışladı

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TÜRGEV ve Ensar Vakfı’nın ABD’de ve İngiltere’de birlikte kurdukları, ABD’ye ve İngiltere’ye gelen Türk öğrencilere baş̧ta konaklama ve burs olmak üzere imkanlar sağlayarak dayanak olmayı amaçlayan TİPKEN Vakfı’nı maksat alması ve “Belgeler elimizde, para akışlarının hepsi elimizde” savında bulunmasına yansılar sürüyor.

TÜRGEV: AHLAKSIZ İFTİRALARLA SİNDİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) toplumsal paylaşım sitesi Twitter’daki resmi hesabından açıklamada bulundu ve “Dün irtica paranoyasıyla bu ülkenin vakıflarına zulmeden zihniyet, bugün gönüllülük aslıyla gençlerimiz, çocuklarımız için çalışan biz sivil toplum kuruluşlarını baskı altına almaya, bizleri ahlaksız iftiralarla sindirmeye çalışıyor” sözlerini kullandı.

TÜRGEV; Lider Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kazandığı tazminatı vakıflarına bağışladığını açıkladı. Açıklamada; “Sayın Cumhurbaşkanımız, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mahkeme tarafından kendisine ödeme cezasına çarptırıldığı manevi tazminat bedelini TÜRGEV’e bağışlamıştır” denildi.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) açıklaması şöyle:

“Dün irtica paranoyasıyla bu ülkenin vakıflarına zulmeden zihniyet, bugün gönüllülük temeliyle gençlerimiz, çocuklarımız için çalışan biz sivil toplum kuruluşlarını baskı altına almaya, bizleri ahlaksız iftiralarla sindirmeye çalışıyor.”

“Biz bu çabayı hem beyhude hem de makus niyetli bir gayret olarak görüyoruz. Buna karşılık bizler dün olduğu üzere bugün de hak bildiğimiz davamız için, bu vatan için, bu ülkenin gözleri ışıldayan pırıl pırıl gençleri, çocukları için uğraş etmekten bir adım geri durmuyoruz.”

“Dur durak bilmeden çalışıyoruz. Bu onurlu gayretimizde dayanağını her daim ardımızda hissettiğimiz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a en derin şükranlarımızı tabir ediyoruz.”

“Sayın Cumhurbaşkanımızın son 20 yılda ülkemizin demokratikleşmesi ve kalkınması için verdiği çaba tıpkı vakitte sivil toplum alanını genişletmiş ve özgürleştirmiştir.”

“Cumhurbaşkanımız bu ülke için çalışan istekli kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına her ne vakit bir hücumda bulunulsa güçlü takviyesini en net formda ortaya koymuştur.”

“Son olarak Sayın Cumhurbaşkanımız, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun mahkeme tarafından kendisine ödeme cezasına çarptırıldığı manevi tazminat bedelini TÜRGEV’e bağışlamıştır.”

“Cumhurbaşkanımızın bu atılımı bugüne kadarki takviyesini taçlandıran sembol niteliğinde bir atılım olmuştur. Vakıf idaremiz bu bağışı Vakıf senedimizde belirtilen hukuksal unsura istinaden TİPKEN Vakfı’na bağış olarak gönderme kararı almıştır. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz.”

“Bu ülkenin gençleri, çocukları, sivil toplum kuruluşları, gönüllük aslına nazaran çalışan tüm hayır kurumları ismine kendilerine minnettarlığımızı söz ediyoruz.”

“Bir sefer daha tabir etmek istiyoruz ki sivil toplum, güçlü birey, güçlü aile ve güçlü toplum için bir imkandır. Lakin güçlü bireyden, güçlü aileden ve güçlü toplumdan korkanlar sivil toplum düşmanlığı yaparlar. Bize kin ve düşmanlık besleyenlere sesleniyoruz. Bizden korkmayın.”

“Sivil toplumdan korkmayın. Güçlü bireyden korkmayın. Güçlü aileden korkmayın. Güçlü toplumdan korkmayın. Kin ve nefretle dolup taşanlara şifa ve sevgi diliyoruz…”

KAYNAK: SABAH – TOLGA ÖZLÜ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.