Lider Erdoğan’ın NATO resti ABD gündeminde! Dikkat çeken tabirler

Posted by

Geçtiğimiz haftalarda savaş nedeniyle artan tasaları münasebet gösteren İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya başvuracağını açıklamasının akabinde gözler duruma son noktayı koyacak olan Türkiye’ye çevrildi.

Türkiye kelam konusu ülkelerin teröre verdiği takviyesi ve Türkiye’ye yönelik alınan kısıtlama kararlarının kaldırılmasını talep etti.

ABD GAZETESİNDE DİKKAT ÇEKEN HABER

ABD merkezli The Hill gazetesi de Türkiye’nin halini ve Lider Erdoğan’ın restini okuyucularına aktardı.  Gazete, Senato Dış Alakalar Komitesi’nin 2 No’lu Demokrat Senatör Ben Cardin’in kelamlarını paylaştı.

‘TÜRKİYE İLE MÜNASEBETLERİMİZ ÂLÂ OLMALI’

Cardin, “Türkiye değerli bir NATO ortağıdır. Türkiye’de çok kıymetli askeri tesislerimiz var ve Türkiye ile âlâ bağlar içinde olmak bizim çıkarımıza” sözlerine yer verdi.

TEHLİKEYİ AÇIKÇA TABİR ETTİ

Rusya-Ukrayna savaşı konusunda da Türkiye’nin çok kıymetli bir rol oynadığına vurgu yapan Cardin, “Ukrayna konusunda çok âlâ bir ortak oldular. Bu nedenle NATO içindeki güvenlik gereksinimlerimize alışılmamış olabilecek Rusya ile bir alakaya sahip olmalarını istemediğimizi açıkça belirtiyorum. Bu sorumlulukta hareket etmeliyiz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.