Marmaris Şenliği yangın nedeniyle yarıda kaldı

Posted by

Marmaris Kültür ve Sanat Şenliği’nin açık hava aktiflikleri geçen hafta meydana gelen orman yangını nedeniyle sonbahara ertelendi.

Marmaris’te ‘Küllerinden doğmak’ temasıyla 10 Haziran’da başlayan 1. Marmaris Kültür ve Sanat Şenliği, yeniden bir yangınla sarsıldı.

21 Haziran’da çıkan ve 4 gün süren orman yangını nedeniyle 25 Haziran’da yapılacak Boğaziçi Gençlik Korosu ve 28 Haziran’daki İlyas Mirzayev konserleri ertelendi.

Festivalde yalnızca Cahit Koparal Milletlerarası Flüt Müsabakası gerçekleştirildi.

YARIŞMAYI BESTE YALI KAZANDI

7 farklı ülkeden 33 yarışmacının başvurduğu Cahit Koparal Milletlerarası Flüt Yarışması’nda online yapılan ön elemeyi geçenlerden 20 yarışmacı Marmaris’teki müsabakalara katıldı. Birinci ve ikinci tıp elemelerden sonra 6 finalist 25 Haziran’da son sefer sahnede yeteneklerini sergiledi.

Bülent Evcil’in başkanlığında milletlerarası saygın müzisyenlerden oluşan heyetin yaptığı değerlendirmede Beste Yalı birinci, Mercan Aldemir ikinci ve Ayben Sever üçüncü oldu.

Beste Yalı

Ayben Sever’in birebir vakitte En Uygun Türk Yapıtı Yorumcusu seçildiği yarışta Aygül Yeniev, Zeynep Canay, Eva Barkova da mansiyon mükafatına hak kazandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.