‘Millet 5’ten büyüktür’ paylaşımını silmişti: ‘Akşener ‘Masadakileri incitir’ dedi’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Altılı Masa’daki liderlerin kendisine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortak cumhurbaşkanı adaylığını dayattığını öne sürmesi ve Kılıçdaroğlu’nu desteklemeyeceklerini açıklamasının ardından sosyal medya hesabından “Millet 5’ten büyüktür” paylaşımı yapan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, paylaşımını kısa süre sonra sildi.

Habertürk’te Açık ve Net programına konuk olan Dikbayır, söz konusu paylaşımı silmesiyle ilgili de açıklamalarda bulundu. “Benim attığım tweet’i sildirebilecek bir kişi var” diyen Dikbayır, şunları söyledi:

“Burada 1.5 yıllık bir emek var. İYİ Parti’nin kuruluş amaçlarının en başında gelen ilkemiz şu, hatta 2017 referandumunda da partimiz olmamasına rağmen biz Türkiye’yi gezdik. Bizim birinci amacımız kırmızı çizgimiz bu başkanlık sisteminin Türkiye’ye iyi gelmeyeceğini, ki haklı çıktık. Bunu değiştirmek üzere biz partiyi kurduk. Milletin her şeyin içinde olacağı bir parti kurduk. Bütün siyasetimiz bunun üzerine dayalı.

Türk milleti tabii ki 5’ten büyük. Türk milleti her şeyden büyük. Bunu niye attım? Ben o masada beşli imzayı öğrendim. Çok nezaketsiz bir şeydi. O psikolojiyle attım. Birkaç dakika sonra Genel Başkan beni aradı. Benim attığım tweet’i sildirebilecek bir kişi var. Sayın Akşener. Beni aradı, ‘Ümit böyle bir psikolojiyle bir tweet atmışsın ama bu masadaki liderleri incitir. Bunu kaldırırsan iyi olur’ dedi. Çok nezaketlidir Meral Akşener.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir