Motorine yeni zam geliyor!

Posted by

Uzun süredir artan akaryakıt fiyatlarının ardından bir süredir de indirim haberleri gelmeye devam ediyordu. Bir süredir araç sahiplerinin canını sıkan gelişmeler yaşanıyordu. Ancak ardından iyi haberler de gelmeye başlamıştı. Fakat sektörden gelen bilgilere göre motorine yeni bir zam yolda.

Motorine yeni zam geliyor!

Motorin pazartesi gününden geçerli olacak şekilde 1,26 TL zam gelecek. Türkiye’deki akaryakıt fiyatları son zamanlarda sürekli değişiyor. Brent petrol ve dolar kurundaki fiyat değişiklikleri yüzünden ciddi çalkantılar yaşanıyor diyebiliriz. Bu kapsamda motorine yeniden bir zam daha geliyor.

Geçtiğimiz gün benzine 1.10 TL’lik bir zam gelmişti ve 20 TL’ye düşen benzin yine 21 TL seviyelerine çıkmıştı. Bir dönem 30 TL’lere kadar yükselen akaryakıt fiyatlarının ardından biraz düşüş yaşanmıştı. Bunun yanı sıra aynı şekilde motorine de yapılan indirimlerin ardından geçtiğimiz günlerde 80 kuruşluk tekrar bir zam yapılmıştı. Şimdi ise yeni bir zam haberi gündeme geldi. Edinilen bilgilere göre 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak şekilde motorin fiyatlarına 1 lira 26 kuruşluk zam yapılacak.

Bu zamla birlikte akaryakıt fiyatlarındaki çalkantıların sürmeye devam ettiğini söyleyebiliriz. Artan fiyatlarla birlikte motorinde tekrar bir zamlanma söz konusu olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.