Motorola Dünyanın ilk 200 megapiksellik kameralı telefonunu yakında tanıtacak!

Posted by

Motorola yeni tanıtacağı telefonunda 200 megapiksel bir kamera sunmayı planlıyor. Bu cihazla fotoğraf çekmenin gözle görülür bir gelişme sağlayıp sağlamayacağını veya sensörün bunun yerine lensler veya görüntü işleme gibi diğer faktörler tarafından engellenip engellenmeyeceğini görmek epey ilginç olacak.

Yakın tarihli bir Weibo gönderisinde Motorola, dünyanın 200 megapiksel kameralı ilk telefonu üzerinde çalıştığını ve bunun Temmuz ayında çıkacağını açıkladı. Bu telefon, Samsung’un geçen yıl piyasaya sürdüğü Isocell HP1‘i kullanacak. Megapiksel sayısına rağmen, mobil cihazlarda kullanılan en büyük sensör bu olmayacak yalnızca 0,64μm’lik doğal piksel boyutu sayesinde 1/1,22 inç boyutunda bir sensör sunuluyor.

Motorola 200 MP’lik ilk telefonunu görücüye çıkarıyor

Motorola’nın yeni telefonunun kod adı Frontier olduğu bildiriliyor ve geçmişte birkaç kez sızdırıldı ve bizlere ne bekleyeceğimiz konusunda iyi fikirler vermişti. 200 megapiksel ana kameraya 50 megapiksellik ultra geniş, 12 megapiksel telefoto ve 60 megapiksel ön kamera kurulumu eşlik edecek.

Söylentiler ayrıca 144Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç OLED ekran, Qualcomm‘un yakın zamanda duyurduğu Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemci ve kablolu 125W veya kablosuz olarak 50W şarj edebilen 4.500mAh pil ile geleceğini iddia ediyor.

Bu özellikler, telefonu amiral gemisi bölgesine sağlam bir şekilde yerleştirirken, bu sebeple cihazın ucuz olmayacağı bekleniyor. Ayrıca, Temmuz çıkış tarihi muhtemelen Çin pazarı için geçerli, çünkü cihazın Batı pazarlarına çıkması birkaç ayı bulacaktır.

Motorola‘nın marka yöneticisi, ayrıca şirketin yaklaşmakta olan katlanabilir telefonunun bir tanıtımını da paylaştı. Razr 3, Frontier ile aynı amiral gemisi işlemciye sahip olacak, ancak daha fazla kamera özelliğiyle gönderileceği bildiriliyor.

Firmanın son katlanabilir cihazı olan Razr 2020’de çıkmıştı, bu nedenle Motorola’nın bu yıl yeni bir katlanabilir cihazı tanıtması ve cihazın neler getirebileceğini görmek çok daha ilginç olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.