Nureddin Nebati, Dünya Bankası’nın Türkiye Yöneticisi ile bir ortaya geldi

Posted by

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, memleketler arası iktisat dünyasının Türkiye’de bulunan temsilcileriyle bir ortaya gelerek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuyor.

Dünya Bankası’nın Türkiye Yöneticisi olarak görevlendirilen Humberto Lopez ve bir evvelki devir bu vazifesi sürdüren Auguste Tano Kouame ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Dünya Bankası’nın eski ve yeni Türkiye sorumlusu ile bir arada

Bakan Nebati, Twitter hesabından, Lopez ve Kouame ile yaptığı görüşmeye ait bilgi vererek, şunları kaydetti:

“Sayın Lopez’i Türkiye Ülke Yöneticisi olarak atanmasından ötürü tebrik eder ve başarılı bir periyot geçirmesini temenni ederim. Ayrıyeten Türkiye’nin kalkınma gündemine yaptığı değerli katkılardan ötürü Sayın Kouame’ye teşekkür ederim.”


Bakan Nebati, Birleşik Krallık’ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Hutton ile görüştü

Nebati, Birleşik Krallık’ın Türkiye Ticaret Temsilcisi Lord John Hutton ile de görüştüğünü Twitter hesabından bildirdi.

Ticari ilgiler daha ileri düzeye taşınacak

Görüşmede, ticari bağları daha ileri düzeylere taşımak için atılabilecek adımları ele aldıklarını aktaran Nebati, şunları kaydetti:

“İki müttefik, dost ve stratejik ortak olarak Türkiye ve Birleşik Krallık’ın çeşitli bölgesel ve memleketler arası mevzularda ortak bakış açısına sahip olduğunu bir sefer daha vurguladık. Ekonomik ve ticari bağlarımız koronavirüs salgınına karşın ivmesini sürdürmüştür. Mevcut ticaret hacmimizi ve ikili bağlarımızı çok taraflı biçimde geliştirmek konusunda mutabık kaldık.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.