Quincy Promes’e saldırı suçundan hapis cezası

Hollandalı futbolcu Quincy Promes, Hollanda mahkemesi tarafından saldırı suçundan suçlu bulunarak 18 ay hapis cezasına çarptırıldı.

31 yaşındaki futbolcu, 2020 yılında yaşanan bir tartışma sırasında kuzenini dizinden bıçakladığı için cinayete teşebbüs ve adam öldürme suçlamalarıyla yargılandı. Promes suçlamaları reddetti ancak Hollanda’daki savcılar, ona karşı yeterli delil olduğunu düşünüyor ve hapis cezası verilmesi gerektiğini belirtiyorlar.

50 kez milli olan forvet, kararın verildiği zaman memleketinde bulunmuyordu ve ne zaman döneceği belirsiz. Promes şu anda Rusya’da yaşıyor çünkü Spartak Moskova ile sözleşmesi bulunuyor.

İki görgü tanığının ifadesi ve telefonundaki konuşmaların keşfi sonucunda hapis cezası verildi. Daha önce Ajax ve Sevilla’da oynayan Promes, ayrıca mağdura 7 bin Euro tazminat ödemeye mahkum edildi.

Mahkeme, Promes’in duruşmaya katılıp herhangi bir pişmanlık gösterseydi, cezasının daha hafif olacağını -yaklaşık altı ay daha az hapis süresi- belirtti.

Memphis Depay ve Quincy Promes, Hollanda Milli Takımı’nda.

UYUŞTURUCU DAVASI SÜRÜYOR

Promes, karara karşı temyiz başvurusunda bulunabilir. Ayrıca, uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı iddiası nedeniyle kısa süre içerisinde bir kez daha yargılanması bekleniyor.

Uyuşturucu kaçakçılığı iddiaları nedeniyle, Promes eğer Hollanda ile iade anlaşması olan herhangi bir ülkeye ayak basarsa tutuklanacak. Ukrayna’daki çatışma nedeniyle Rus kulüpleri şu anda UEFA’nın Avrupa’daki yarışmalarında oynamaktan men edilmiş durumda.

QUINCY PROMES’İN KARİYERİ

Amsterdam doğumlu forvet, Hollanda milli takımı için 50 kez sahaya çıktı ve yedi gol attı. Kariyerine Twente’de başlayan Promes, 2014 ve 2018 yılları arasında Spartak’ta dört yıl geçirdi, ardından İspanyol kulübü Sevilla ile anlaştı. Oradan, Ajax ile bir buçuk sezon geçirdikten sonra Spartak’a geri döndü. İkinci döneminde kulüp için 74 maçta 37 gol attı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir