Şehit babası: Evvel bir Türk, sonra bir Kürt olarak devletim beni temsil ediyor

Posted by

Şehit ailelerinin acıları yıllar sonra hafifledi…

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 2007 yılında düzenlenen hücumda 12 asker şehit olmuştu.

2015 yılında ise Dağlıca bölgesinde 16 asker, PKK’lı teröristler saldırısına uğrayarak şehit edildi.

Sözde üst seviye yönetici etkisiz hale getirildi

Saldırıyı düzenlenyen PKK’da kelamda üst seviye yöneticilerden olduğu bilinen İzzettin İnan, MİT’in Irak’ın kuzeyindeki Duhok-Gara bölgesinde etkisiz hale getirildi.

Gerçekleştirilen operasyonun akabinde şehit ailelerinin acıları yıllar sonra hafifledi.

Haberi alan Dağlıca’da şehit olan Piyade Er Cihan Aksarı’nın babası Cemalettin Aksarı, hislerini anlattı.

“Benim yuvamı ağlattılar”

Şehit Piyade Er Cihan Aksarı’nın babası Aksarı, “Devletini, milletini seven insanlara Rabbim zeval vermesin, sıkıntı keder göstermesin. Devletim, askerimden, polisimden, özel harekatımdan Allah razı olsun. Bu evlatlarımızın kanını yerde bırakmadıkları için onlara ne kadar şükretsek azdır. Allah razı olsun. Bu dünya bu türlü bir dünya. Kimsenin kimsede ahı kalmaz.

Benim yuvamı ağlattılar, sızlattılar. Allah’ta onların ailelerine o denli yaptı. Rabbim; kim ki bu İslam Alemi’ne, Türkiye Cumhuriyeti’ne hainlik düşünüyor ise Allah’tan dilerim ki kendi kazdıkları kuyuya kendileri düşsün” dedi.

“Onlar yabancı güçlerin satılmış maşalarıdır”

İHA’nın transferine nazaran; Kendisinin hem Türk, hem de Kürt olduğunu ve devletin kendisini temsil ettiğini vurgulayan şehit babası Aksarı, “Ben evvel bir Türk, sonra bir Kürt olarak, devletim beni temsil ediyor. Ne Kürdü ne de Türk’ü; kimsenin kimseyi temsil etmeye hakkı yoktur. Onlar evvel kim olduklarına baksınlar, nasıl bir insan olduklarına baksınlar, ondan sonra temsil etmeye kalksınlar. Onlar bir defa kendilerini temsil edemiyor. Kürtler o kadar acizler mi ki kendilerini temsil edemiyorlar, onlar temsil ediyor. Onlar, yabancı güçlerin satılmış maşalarıdır. Biz kendi kendimizi temsil ediyoruz.

Devletimden, milletimden Allah razı olsun. Cumhurbaşkanım’a da çok çok teşekkür ederim. Allah razı olsun ki evlatlarımızın kanını yerde bırakmadı. Rabbim başımızdan eksik etmesin” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.