Semih Tufan Gülaltay’ın iş yerine silahlı hücum

Posted by

İstanbul’da Semih Tufan Gülaltay’ın Maltepe’deki iş yerine 2 kişi tarafından silahlı hücum düzenlendi. Gülaltay’ın müdafaası E.A. saldırganlara karşılık verince çatışma yaşandı. Taarruz düzenlediği argüman edilen 2 şüpheliden Faruk T. hayatını kaybetti.

Polisi harekete geçiren olay, Maltepe’de meydana geldi. Argümana nazaran, Semih Tufan Gülaltay’ın Maltepe Aydınlıkevler’deki iş yerinde gece saat 03.00 sıralarında silah sesleri duyuldu.

HAYATINI KAYBETTİ

Etraftakilerin bilgi vermesi üzerine olay yerine polis grupları sevk edildi. Bölgeye ulaşan gruplar iş yerine girince kanlar içinde yerde yatan biriyle karşılaştı. Kısa mühlet sonra sıhhat takımları de adrese ulaştı. Üzerinden çıkan kimlikten Faruk Taş olduğu öğrenilen ve silahla vurulan kişinin hayatını kaybettiği belirlendi. Taş’ı Gülaltay’ın müdafaası E.A.’nın vurduğu belirlendi.

MİNİBÜSLE GELDİLER

Olayla ilgili polis gruplarınca araştırma başlatıldı. Emekli asker olan E.A.’nın bilgisi alınarak, güvenlik kamera kayıtları incelendi. Teze nazaran hayatını kaybeden Faruk Taş ve yanındaki bir kişi 03.00 sıralarında bir minibüsle iş yerinin önüne geldi. Akabinde ikili silahla ateş ederek içeriye girdi. Bu sırada uyuyan güvenlik vazifelisi E.A. çabucak uyanarak silahına davrandı. Karşılık verince çatışma yaşandı. Faruk Taş, çatışma sırasında vurularak yere yığıldı.

Furkan Taş’ın cesedi İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Müdafaa E.Ö. ise gözaltına alındı. Hücumun Semih Tufan Gülaltay’la husumetli şahıslarca yapılmış olabileceği belirlendi. Bunun üzerine bahis Organize Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğüne devredildi.

5 YIL 8 AY CEZA ALMIŞTI

Gülaltay; Akın Birdal’a 1998’de düzenlenen silahlı taarruzun azmettiricisi olduğu argümanıyla, 5 yıl 8 ay ceza yatmıştı. Ergenekon Davalarında da ismi geçen, 7 yıl tutuklu kalan Gülaltay’ın iş yerine akınla ilgili polis çok taraflı soruşturma başlattı.

Youtube hesabından sistemli olarak gündeme dair görüntüler da paylaşan Gülaltay, son olarak “SADAT olayının perde ardında hazırlanan oyunun figüranları kimler? Aktörleri kimler? Kaos geliyor” başlıklı bir görüntü yayınlamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.