Temel Karamollaoğlu: Geçmişte de birinci koalisyon CHP’yle yapılmıştı. En büyük önemli adımlar o periyotta atılmıştı

Posted by

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, partisinin bugün Çengelköy’deki Çınar Piknik Alanı’nda düzenlediği Yaz Şenliği Piknik Programı’na katıldı.

Karamollaoğlu, “Geçmişte de birinci koalisyon CHP’yle yapılmıştı. En büyük önemli adımlar o periyotta atılmıştı. Birinci faizsiz banka o periyotta kurulmuştu. Kıbrıs o periyotta fethedilmişti” tabirlerini kullandı.

Burada partililere seslenen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“BÖLGEMİZ BİR KAOSA HAKİKAT SÜRÜKLENİYOR”

  • Bölgemiz bir kaosa gerçek sürükleniyor. Bunu sık sık söyleme gereksinimi duyuyorum. İçinde yaşadığımız sorunlar, yalnızca ülkemizi ilgilendiren sorunlar değil. Birileri ülkemizin güçlenmesini, birileri ülkemizin tesirli olmasını istek etmiyorlar. Bundan ötürü da içeride birtakım dertlerin doğmasını, birtakım çekişmelerin ortaya çıkmasını kendileri için avantaj olarak görüyorlar. Bu bölgeyi karıştırmak isteyenler, ülkemizin bölünmesini de hedefliyorlar. Sık sık söyleme gereksinimi duyuyorum. ABD’nin de öbür siyonist kuruluşlarının da gayesi Büyük Orta Doğu Projesi’ni gerçekleştirmek. Pekala ne demek Büyük Orta Doğu Projesi? Aslında bunu Türkçeye çevirdiğimiz vakit, çok açık ve net olarak söylüyorum ki bunun ismi ‘Büyük İsrail Projesi’dir.

“GEÇMİŞTE DE BİRİNCİ KOALİSYON CHP’YLE YAPILMIŞTI”

  • Sorumluluğumuz çok büyük. İçinde bulunduğumuz kaideler maalesef çok sıkıntı. Artık önümüzde fazla bir vakit yok. En geç 9-10 ay sonra seçimler geliyor. Bir ihtimal, 6-7 ay sonra da seçim olabilir. O halde biz, seçime çabucak hazırlanmalıyız. Bilhassa sandıklara hakim olmak bizim için çok kıymetli. Onun gerisinden da politikalarımızı kamuoyuna yansıtmak. Geçmişte de birinci koalisyon CHP’yle yapılmıştı. En büyük önemli adımlar o periyotta atılmıştı. Birinci faizsiz banka o devirde kurulmuştu. Kıbrıs o periyotta fethedilmişti.

“FARKLI KANAATLERDE BULUNAN PARTİLERLE BİR ORTAYA GELİYORUZ”

  • Elbette çok farklı kanaatte bulunan partilerle bir ortaya geliyoruz. Öteki türlü bu sorunun üstesinden gelme imkanımız yok. Lakin biz, onlara tabi değil tam aksisi, ana fikri ortaya koyan; bu ülkenin, bu milletin, bu bölgenin huzura ve barışa kavuşabilmesi için her devayı arayan bir ortak metinde uzlaşmaya çaba gösteriyoruz. Hepimizin maksadı bu.

“BİZİ BİRBİRİMİZDEN KOPARMAK İSTEYENLER BİRÇOK MAZERET İLERİ SÜRERLER”

  • Bizi birbirimizden koparmak isteyenler birçok mazeretler iler sürebiliyorlar, sürerler de. Ancak palavra söylemek, iftira etmek, hakaret etmek kimseye bir yarar sağlamaz; bu ülkeye de. Onun için sıkıntı bir yerdeyiz. Sizin karşınıza her gün komşunuz, arkadaşınız, televizyonlar, gazeteler, ‘Efendim bak şuna da dikkat etseydiniz, şu adam da şöyleydi, bu adam bu türlü dediydi’… Tamam da biz içinde yaşadığımız koşulların da ne olduğunu biliyoruz.

“ÜLKEMİZİ YİNE DÜNYA MİLLETLERİ ORTASINDA EN ÜST MERTEBEYE YERLEŞTİRECEĞİZ”

  • 30 Ağustos’ta çarpışan Mehmetçik’in kalbinde hangi iman varsa bugün biz bu imana sahibiz. Allah nasip ederse o imanla ülkemizi ayağa kaldıracak, tekrar dünya milletleri ortasında en üst mertebeye yerleştireceğiz. Bunu da siz başaracaksınız. Bu zafer, sizin zaferiniz olacak. Bundan ötürü hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Tek tek hepinizi kucaklıyorum. Allah’a emanet ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.