‘Türkiye Devlet Fedaileri’ tarafından amaç gösterilen gazeteci tabire çağrıldı

Posted by

Devrim Gazete Genel Yayın Direktörü Tolga Kaan Ateşli, Osmaniye Vilayet Emniyet Müdürlüğü Terörle Uğraş Şube Müdürlüğü tarafından haber portalının toplumsal medya paylaşımları münasebet gösterilerek ‘şüpheli’ sıfatıyla söze çağrıldı.

Devrim Gazete’deki habere nazaran soruşturma tutanaklarında 2 Haziran 2022 tarihli ve “Silahlı sol terör örgütü, ideolojik takviye, propaganda, https://devrimgazete.com Kim bunlar? İnceleme ismine devletimin yetkili makamına hürmetlerimle arz ederim. Türkiye Devlet Fedaileri” tabirleri içeren ihbar yer aldı.

Soruşturma kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla polis tarafından söze çağrılan gazeteciye, “Herhangi bir siyasi parti, sendika, dernek ve gibisi kuruluşa üyeliğiniz var mı?”, “Devrim Gazete isimli internet sitesi size mi ilişkin? Bu internet sitesini ne emelle kurdunuz? Bu internet sitesi üzerinden ne çeşit haberler yapıyorsunuz?”, “Güvenlik güçleri tarafından daha evvel gözaltına alındınız mı?”, “Bu vakte kadar kullanmış olduğunuz e-posta ve toplumsal medya hesaplarınız hangileridir?” üzere sorular yöneltildi.

Ateşli, söz verdikten sonra hür bırakıldı.

GÜNDEME GELMİŞLERDİ

30 Mayıs 2022’de İzmir’in Torbalı ilçesinde, 15 Temmuz Federasyonu Lideri Mehmet Sıddık Dönmez ile tartışan Mehmet Cazip Obay’ın üzerinden “Türkiye Devlet Fedaileri” ismine düzenlenmiş Cumhurbaşkanlığı forsunun olduğu bir tanıtım kartı ve tabanca çıkmıştı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.