Türkiye’de en çok kullanılan emojiler belli oldu!

Posted by

17 Temmuz internet kullanıcıları için oldukça önemli bir gün çünkü bu tarih son birkaç yıldır “Dünya Emoji Günü” olarak kutlanıyor. İşte birkaç gün önce kutladığımız internet kullanıcıları için oldukça anlamlı olan bugünün anısına, Facebook’da ülkemizde en çok kullanılan emojilerin bir listesini yayımladı.

Tabi bu listede yer alan emojilerin sıralaması yapılırken, sadece Facebook platformunda kullanılan emojilerin dikkate alınmadığını, aynı zamanda Instagram verilerinin de hesaplamaya dahil edildiğini hatırlatalım.

Amerikalı sosyal medya devi tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni emoji paketi içerisinde yer alan emojiler içerisinde en çok kullanılanı gözetleyen surat emojisi oldu. İkinci sırayı gözyaşları dolan surat emojisi alırken, üçüncü sırayı ise birleşmiş ellerle kalp yapan emoji aldı.

Bir diğer liste olarak “Instagram profillerinde en çok kullanılan spor emojileri” kıstasını koyan Facebook’a göre, bu alanda birinciliği futbol topu emojisi, ikinciliği basketbol topu emojisi, üçüncülüğü ise voleybol topu emojisi aldı.

Haberimizde yer vereceğimiz sonuncu emoji listesi ise en çok kullanılan yiyecek ve içecek emojileri listesi olsun. Facebook’a göre kullanıcıların bu alanda en çok tercih ettikleri emoji üç mumlu pasta emojisi olurken, ikinci sırayı kahve emojisi, üçüncü sırayı ise çikolata emojisi aldı.

O zaman biz de size soralım. Sizin en çok kullandığınız emojiler hangileri?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.