ULUDEF: Kutlamalara tüm halkımız davetlidir

Posted by

7 Temmuz Dünya Değişim Günü yarın yurtiçi ve yurtdışında kutlanacak. Kutlamalar tüm halka açık ve fiyatsız olarak gerçekleşecek.

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından 2018 yılında ilan edilen ve her sene kutlanan Dünya Değişim Günü, 7 Temmuz Perşembe günü yurt içi ve yurt dışı 100’ün üzerinde kentte kutlanacak.

2022 yılı kutlamalarının teması “Dünya Barışı İçin Kendinle Barış” olarak seçilen bu çok özel günün UNESCO Memleketler arası Günler listesine alınması için çalışmalar da devam ediyor.

ULUDEF yetkilileri, 7 Temmuz gününün Dünya Değişim Günü olarak ilan edilmesindeki gayesi şöyle açıklıyor:

“Bireyin, toplumun ve dünyanın şuurlu değişimi için farkındalık yaratmak, bunun için her sene 7 Temmuz’da halka açık, bilinçlendirici etkinlikler düzenlemek, kutlamaların yurt içi ve yurt dışında, tüm dünyada yaygınlaşarak gerçekleşmesini sağlamak. Geçen yıl ‘Dünya Değişimi İçin Herkes İşbaşına’ demiştik, Türkiye geneli ve yurt dışında halka açık nefes çalışmaları düzenlemiştik. Bu yıl ise kutlamanın teması ise ‘Dünya Barışı İçin Kendinle Barış’. Kutlamalarda, nefes çalışmaları, müzik, dans ve değişimin değerini anlatan konuşmalar yer alacak. Etkinlikler yurt dışında Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, İngiltere, Arjantin, Meksika, Japonya, Almanya, Bosna Hersek, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Azerbaycan üzere ülkelerde yapılıyor. Yurt içinde ise İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Mersin, Denizli, Tekirdağ, Balıkesir, Samsun, Antalya, Bursa, Eskişehir, Marmaris, Çorlu, Bodrum dahil yurt genelinde birçok vilayet ve ilçede yapılacak. Kutlamalara tüm halkımız davetlidir.”

Dünya Barışı İçin Kendinle Barış

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) yetkilileri kutlamalara ait olarak ayrıyeten şunları söyledi:

“Eğer dünya değişsin, savaşlar bitsin, gelecek umutla dolsun istiyorsan, kendini değiştirmekle başla. Değişim için harekete geçme vakti gelmiştir zira bu gezegen ve onun tabiatı hepimizin mirasıdır. Tek bir dünya ve tek bir insanlık var! Gereken değişim gerçekleşmezse, herkes kaybedecek. Değişim için yerinden oynatmadığımız tek bir taş bile kalmamalıdır. Seçenekler dürüstçe, açıkça, önyargısızca ve akla yatkın ele alınmalıdır. Bu gezegeni kaybetmemek için değişime yönelik tüm imkanlar araştırılmalı ve değişim gerçekleştirilmelidir. Değişimde mantık değil, sevgi belirleyici faktör olacaktır. Değişimin lokomotifi akıl değil kalptir. Biz bu gezegeni yalnızca sevgi sayesinde kurtarabiliriz. Gecenin karanlığı seni ümitsizliğe maruz bırakabilir ancak biz şafağın umuduyla doluyuz.”

Yetkililer, Türkiye’de ve dünyada pek çok bölgede yapılacak olan aktifliklerin tüm halka açık ve fiyatsız olarak olarak gerçekleşeceğinin altını çizerek, herkesi bu coşku dolu kutlamalara davet ettiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.