AK Parti’den seçim startı

AK Parti, 31 Mart seçimleri için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Belediye başkan adaylarının 15 Ocak’ta Ankara’da yapılacak lansman toplantısıyla duyurulacağı daha önce açıklanmıştı. AK Parti teşkilatı da 1 Ocak itibarıyla yerel seçim için sahaya inecek. Vatandaşın karşısına “gerçek belediyecilik” denilerek çıkılacak.

YENİ PROJELER ANLATILACAK

Sabah’ın haberine göre, kampanyayı daha önceki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kampanyalarını yapan Ertan Aydın yürütecek. Kampanya kapsamında vatandaşın hayatına sosyal ve ekonomik yönde katkı sağlayacak projeler üzerinde durulacak. Kampanya ekibinin de bu doğrultuda tüm bakanlıkları tek tek ziyaret ederek, “Seçim sürecinde öne çıkartabileceğimiz projeleriniz neler?” diye sorduğu belirtildi. Bu kapsamda emeklilere özel kart çıkartılması da projelerden biri olacak. Emeklilere ulaşım, alışveriş ve özel hastanelerde indirim gibi imkânlar sunacağı belirtilen projenin detayları 15 Ocak’ta kamuoyu ile paylaşılacak.

ERDOĞAN SAHAYA İNECEK

Kampanya kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting programları da hazırlandı. Erdoğan’ın 1 Ocak itibarıyla sahalara inerek vatandaşlarla bir araya gelmesi planlanıyor. Erdoğan, seçimlere kadar 30 büyükşehir ile toplam 50 ili ziyaret edecek. İstanbul ve Ankara gibi illerde ise ilçeler için özel miting programı planlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yıldönümü sürecinde ise başta Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman ve Malatya olmak üzere deprem bölgesindeki illeri ziyaret edecek. AK Parti, deprem bölgesinde de farklı bir dil ile sahaya inecek. Deprem illerinde yeniden dönüşüm ve inşa söylemi ön planda olacak.

Kampanya ekibi seçim müzikleri için de çalışmalar yaptı. Şarkıda ‘Hep yeni hep ileri’ sözleri yer alacak. AK Parti’nin efsane seçim müziklerinden biri olan ‘Haydi Bir Daha’nın bestecisi Özhan Eren yerel seçimler için de AK Parti’ye şarkı besteledi. Mayıs seçimlerinde olduğu gibi gençlerin sevdiği ve dinlediği rap parçalar da yine seçim meydanlarında yükselecek.

15 İLDE TEMAYÜL ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, belediye başkan adaylarının açıklanacağı tarih için, “Ay sonu itibarıyla söylenmişti ama biraz esneyebilir bu. Çünkü teşkilatlarımız buraya geliyor, istişareleri yapıyoruz. Vaktimiz var, acelemiz yok” dedi. AK Parti Genel Merkezi önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu hafta yoğun bir mesaisinin olduğunu ifade etti. Yerel seçimlere hazırlık anlamında teşkilatların davet edildiğini kaydeden Çelik, istişarelerin yapıldığını söyledi. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında şu ana kadar Ankara, Adana, İzmir, İstanbul, Balıkesir, Samsun, Bursa, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Sakarya, Gaziantep, Ordu, Malatya ve Trabzon illerinde temayül çalışmalarının tamamlandığını aktardı. Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla oluşmuş heyetler arası görüşmenin de verimli şekilde devam ettiğini belirten Çelik, “Görüşmeyi yürüten iki heyet de son derece deneyimli arkadaşlarımız. Cumhur İttifakı’nın ilkelerini, ruhunu koruyacak, başarısını gözetecek şekilde bu çalışmaları yapıyorlar. Bizim açımızdan bu alanda herhangi bir sorun yok” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx