Google Bard kişiselleşiyor: Bilgileriniz Bellek isimli yeni birimde tutulacak

Popüler yapay zekâlardan Google Bard’a yeni bir özelliğin geldiği ortaya çıktı. Yeni gelen bu özellik sayesinde uygulama kişisel verilerinizi depolayacak ve size verilerinize göre kişiselleştirilmiş cevaplar suncak. 

Bellek özelliği ile Google Bard, size kişiselleştirilmiş cevaplar sunacak

Google, sizinle ve tercihlerinizle ilgili önemli ayrıntıları hatırlaması için Bard’a yeni bir yol hazırlıyor. Yakında çıkacak olan Bellek özelliği, Bard’ın kendisiyle paylaştığınız belirli ayrıntıları hesaba katmasına ve bunları gelecekteki sonuçları iyileştirmek için kullanmasına olanak tanıyacak. 

Sol taraftaki menüden erişilebilen Bellek sayfasından yeni bir Memory oluşturduğunuz zaman Bard, kişisel tercihlerinize göre öneriler suncak. Örneğin et yemeyi sevmiyorsanız size içerisinde et bulunmayan yemekler tavsiye edecek. Ayrıca AI’nın bu sayfadan yanlış veya istenmeyen anıları silmenize olanak tanıması bekleniyor.

Gizlilik adına, ekranın sol tarafındaki düğmeyi kullanarak Bard’ın Bellek bölümünü hızlı ve kolay bir şekilde kapatmak mümkün olacak. Bu, anılara dayalı olmayan konuşmalar başlatmayı veya Bard’a bir dahaki sefere hatırlamamasını tercih ettiğiniz konuları sormayı kolaylaştıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx