Servis ile panelvan çarpıştı çok sayıda yaralı var

İstanbul Kağıthane’de gerçekleşen olay, Dersaadet Caddesi’nde saat 08.45 sıralarında gerçekleşti. Hastane çalışanlarını taşıyan servis minibüsü, yokuş aşağı inerken yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda, karşı yönden gelen panelvanla kafa kafaya çarpıştı. Kazanın etkisiyle iki araç da karşı kaldırıma savruldu. Servis minibüsünün ön koltuğunda oturan Mustafa Demirel (29), kaza sonucu sıkıştı.

Olay yerine sevk edilen itfaiye ve sağlık ekipleri, sıkışan şahsı kurtarmak için çalışmalara başladı. Servis minibüsünde bulunan diğer yolcular ve panelvan sürücüsü dahil 8 kişi yaralandı. Yaralılar, sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından çevredeki hastanelere sevk edildi.

“ARABA KAYDI TOPARLAYAMADIM”

Kazayı görenlerden Mete Ulusoy, “Taksiciyim, işe çıkacaktım. Aracıma oturdum, bir ses geldi. Ama hangisinin hatalı olduğunu tam olarak göremedim. Servis minibüsünün içindeki insanlar bayağı yara almıştı. Panelvandaki arkadaş tek başınaydı. O baygın vaziyetteydi, sonra kendine geldi. O da çıktı araçtan.” dedi.

Panelvan sürücüsünün babası Müslüm Demir ise, “Kazayı benim oğlan yapmış. Aşağıdan gelirken kafa kafaya girmiş. Benim şu an bilgim yok ama oğlum ‘Araba kaydı, toparlayamadım’ dedi bana. Oğlum da yaralı.” şeklinde konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx