Windows 11’in RGB Kontrol Yazılımı Kullanıma Sunuldu

ComputerBase, Windows 11’in yeni RGB kontrol yazılımının en son Windows güncellemeleriyle birlikte tüm Windows 11 kullanıcılarının denemesine sunulduğunu bildirdi. Windows 11 KB5030310 ve sonrasındaki güncellemeleri yapmadıysanız yeni özellikleri kullanamayabilirsiniz. Bu da yeterli değil; denemeye sunulan yeni özellikleri kullanabilmek için bir ayarı aktif etmeniz gerekiyor.

Yeni sürüme geçiş yapanlar RGB ayarlarını ve Windows Copilot gibi özellikleri kullanmaya başlayabilecek. Ancak Windows 11 23H2 özelliklerini etkinleştirmek ekstra bir adım daha var: Windows Update kısmındaki “En son güncelleştirmeleri kullanıma hazır olur olmaz alın” ayarını aktif etmeniz lazım.

Microsoft, Windows 11 için yerel RGB kontrollerini Mayıs ayında yıllık geliştirici konferansı sırasında duyurmuştu. O zamandan bu yana Microsoft’un RGB yazılımı Insider’larla beta kanalında test ediliyordu. Şimdi ise son kullanıcılara ulaştırılıyor.

Yazılım devi, yeni kontrol araçlarıyla birlikte RGB yazılım endüstrisinde devrim yaratmayı ve üçüncü parti yazılımları ortadan kaldırmayı hedefliyor. Şu anda tüm RGB cihazlarını tek bir kontrol panelinden kontrol etmek istiyorsanız, ürünleri tek bir üreticiden satın almanız veya birden fazla üreticinin cihazlarını kontrol edebilen SignalRGB gibi üçüncü taraf RGB yazılımlarına yatırım yapmanız gerekiyor. Microsoft’un çözümü ise tek bir noktadan kolay erişim sağlayacak.

Uyumluluk listesi şu anda oldukça kısıtlı ve Razer, Logitech ve ASUS gibi üreticilerin çevre birimi ürünleri var. Ancak gelecekte tüm Windows 11 sistemlerine otomatik olarak entegre edildiğinde bu listenin hızla genişleyeceğini umuyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx