Yeni Steam Güncellemesi Birçok Yenilik İle Geldi

Valve, Steam istemcisinin yeni bir sürümünü yayınladı. Yeni Steam güncellemesi hem arayüzde hem de kaputun altında birçok yenilik ile birlikte kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Valve, Steam sayfasındaki bir gönderide, bu yeni güncellemenin Steam Deck ve Büyük Resim modunun yanı sıra ana PC Steam istemcisinde kod paylaşmasına izin verecek bazı çerçeve güncellemeleri içerdiğini söylüyor.

İyileştirmelerden biri Steam’in oyun içi arayüzü özellikleriyle ilgili.  Artık yepyeni bir kullanıcı arayüzü var, yeni yardımcı program ekliyor ve daha fazla özelleştirilebilirlik sağlıyor. Oyunun ortasında ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye erişmenizi sağlayan yeni bir araç çubuğu ise arkadaş sohbeti, başarı ilerlemesi, kılavuzlar, tartışmalar, bir tarayıcı ve daha fazlasını sunuyor.

Ayrıca, belirli bir oyun dizisinden nasıl geçileceğine dair bazı öneriler yazması gerekebilecek oyuncular için yararlı olabilecek, oyun arayüzünde Notlar adlı yeni bir özellik mevcut. Yeni Notlar özelliği, oynamakta olduğunuz oyunla ilgili notlar almanıza olanak tanıyor. Özellik; zengin metin biçimlendirmesi, resim yapıştırma yeteneği, oyun başına birden fazla not ile birlikte geliyor ve hatta çevrimdışı modda kullanılabilir. Bu notlar oyun başına kaydediliyor ve oturum açmış olduğunuz diğer bilgisayarlarla (veya Steam Deck ile) senkronize ediliyor. Bunlara oyun içi arayüzün dışından, oyun ayrıntıları sayfasından da erişilebiliyor.

Steam’deki bildirimler de bazı iyileştirmeler aldı. Çan butonu artık sadece sizin için gerçekten yeni bir şey olduğunda yanacak.  Kilidini açmak üzere olabileceğiniz başarılar, Steam arkadaşlarınızdan hangilerinin çevrimiçi olduğu ve daha fazlası gibi Steam’deki mevcut durumunuzu size bildirmesi beklenen yeni bir Oyuna Genel Bakış özelliği de var.

Güncelleme artık donanım hızlandırmanın avantajlarından yararlanabileceğinden, Mac ve Linux Steam istemcisi kullanıcıları da bir performans artışı almış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir